Voorjaarsmissies geannuleerd

  • Redactie
  • 19 mrt 2020
  •   Reacties uitgeschakeld voor Voorjaarsmissies geannuleerd

De corona-pandemie zet heel veel zaken op losse schroeven. Ook onze stichting kan niet om de gevolgen heen. De eerste maatregel waartoe we ons genoodzaakt zien, is de voor april geplande orthopedische missie naar Rwanda af te blazen. Nog voor het negatieve reisadvies van de regering en het besluit het luchtverkeer grotendeels stil te leggen, namen wij al het besluit om de equipe niet uit te zenden. Het onderlinge besmettingsrisico voor zowel onze vrijwilligers als de Rwandese patiënten en zorgverleners is een belangrijke overweging. Bovendien is er bij het uitvoeren van operaties altijd sprake van verhoogde kwetsbaarheid. Daarom is het in de huidige situatie onverstandig om niet-urgente operaties uit te voeren. Hoe lang de coronacrisis gaat duren en wanneer het weer mogelijk is equipes uit te zenden, is op dit moment volstrekt onduidelijk. We kunnen niet anders dan hopen dat de epidemie in Nederland en alle andere landen die erdoor getroffen worden geen extreme vormen aanneemt. We denken hierbij nadrukkelijk ook aan de Afrikaanse landen, zoals onze missielanden Congo-Brazzaville en Rwanda met hun gebrekkige gezondheidszorg.

In logisch vervolg op het annuleren van de missie naar Rwanda, hebben we ook de gebruikelijke voorjaarsmissies van onze orthopedische en neurologische equipes naar Congo-Brazzaville moeten afblazen. We moeten afwachten of de pandemie bij ons en in Afrika voldoende uitdooft alvorens we over eventuele missies in het najaar kunnen gaan nadenken. Deze situatie is heel betreurenswaardig voor de patiënten in Congo en Rwanda die uitkijken naar onze komst, maar we kunnen de hulp die ze nodig hebben de komende maanden niet bieden. Wellicht is dat later dit jaar weer wel mogelijk. We hopen het allemaal.


Pijlkruidlaan 5
2811 CM Reeuwijk
E: info@sogv.net
IBAN: NL72INGB 0695 0105 14
KvK-nr: 41128548
RSIN: 8160.72.395